+380 44 3777361

+380 44 3777362

вул. Іллінська, 8,
м. Київ, Україна, 04070

Сімейне та Спадкове право

Сімейні справи - одна з особливих категорій спорів, яка зачіпає особисті взаємовідносини людей та вимагає професійної юридичної підтримки.

До основних питань сімейного права, в котрих наші правники надають фахові консультації, можна віднести: 

 • Складання шлюбного договору;
 • Визнання шлюбного договору, контракту повністю або частково недійсним;
 • Розірвання шлюбу;
 • Розподіл спільного майна;
 • Встановлення або оспорювання факту батьківства;
 • Встановлення походження дитини, встановлення батьківства;
 • Визначення місця проживання дітей з одним із батьків;
 • Складання та затвердження угоди про порядок виховання та утримання дитини;
 • Стягнення аліментів;
 • Зменшення розміру аліментів;
 • Позбавлення батьківських прав;
 • Визнання шлюбу недійсним.

Наведемо декілька прикладів спірних питань, котрі часто трапляються у нашій практиці.

У разі, якщо Ви бажаєте залишити нерухоме майно (квартиру або будинок) після розлучення собі, а угоди про добровільний поділ майна, що є спільною сумісною власністю подружжя, не досягнуто, слід пам’ятати наступне. На підставі ст. 70, ч. 4, 5 ст.71 Сімейного кодексу України та п. 25 Постанови Пленуму Верховного суду України № 11 від 21.12.2007р. передбачене, що вирішуючи питання про поділ майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, зокрема неподільної речі, суди мають застосовувати положення щодо обов’язкової згоди одного з подружжя на отримання грошової компенсації та попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.

Тобто, задля переконливості Ваших аргументів щодо можливості прийняття рішення на Вашу користь стосовно залишення неподільного майна у Вашій власності Ви можете в рамках розгляду позовної заяви про поділ майна внести на депозитний рахунок суду відповідну грошову суму вартості частки спірного майна, чим гарантуєте сплату відповідної грошової компенсації.

Не менш спірною проблемою для подружжя після розірвання шлюбу є вирішення питання місця проживання дитини.

Треба зазначити, що на сьогодні досить популярною стає тенденція відстоювання батьком дитини свого права житиз дитиною і виховувати його на рівних правах з матір'ю, що підкріплюється позитивною судовою практикою (як приклад, Постанова Верховного суду України від 12.12.2012 р.).

Слід пам’ятати, що батько та мати мають рівні права на виховання та проживання дитини разом з одним з них та мають відповідні можливості відстоювати це право у судовому порядку. Сімейним кодексом визначено право батьків змінити місце проживання дитини під час судового спору, а  для задоволення відповідної вимоги слід надати докази того, що у зазначеному місці проживання дитини наявні всі умови задля розвитку дитини.

Натомість рішення суду з питань місця проживання дитини не є остаточним і кожний з батьків згодом на підставі ст. 160 Сімейного кодексу України має право подати позов про зміну місця проживання дитини.

Боріться за свої права, прагніть Справедливості!