+380 44 3777361

+380 44 3777362

вул. Іллінська, 8,
м. Київ, Україна, 04070

Захист у кримінальних справах щодо злочинів у сфері господарської діяльності

Під злочинами у сфері господарської діяльності слід розуміти передбачені нормами розділу VII Особливої частини КК України злочини, пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, посягання на встановлений порядок обігу цінних паперів, ухилення від сплати податків, порушення бюджетного і валютного регулювання, фіктивне банкрутство тощо.

Майже половина злочинів в сфері господарської діяльності мають бланкетні диспозиції. Тобто коректна кваліфікація цих злочинів неможлива без звернення до інших законодавчих та нормативних актів, за допомогою яких розкриваються об’єктивні і суб’єктивні ознаки цих злочинів. У необхідних випадках слід обов’язково звертатися до положень Господарського кодексу України, Законів «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», «Про захист економічної конкуренції», «Про захист прав споживачів» та інших.

До прикладу, за змістом ст. 212 КК України  відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, що входять у систему оподаткування, введені в установленому законом порядку і зараховуються до бюджетів чи державних цільових фондів, настає лише в разі, коли це діяння вчинено умисно. Факт по несплаті податків однією зі сторін договору є правопорушенням, але не наявністю умислу.