+380 44 3777361

+380 44 3777362

вул. Іллінська, 8,
м. Київ, Україна, 04070

В Україні вперше відбувся бізнес-семінар для акціонерних товариств, присвячений новелам squeeze-out та ескроу-рахунків

5 липня PLP Law Group у партнерстві із Investor Relations Agency за підтримки  ГО «Українське об'єднання ринків капіталу», Національного депозитарію України, Асоціації "Українські Фондові Торговці"  провели  семінар, який було присвячено  останнім трендам в корпоративному праві.

Зокрема, головними темами на семінарі були такі: впровадження процедури squeeze-out, правові аспекти інституту рахунку умовного зберігання (ескроу), перетворення акціонерних товариств, а також перспективи застосування корпоративних договорів в Україні.

У зв’язку з тим, що ще на початку червня цього року набрали законної сили очікувані закони в галузі корпоративного права, котрими, зокрема, було запроваджено для акціонерних товариств механізми squeeze-out та sell-out та ескроу-рахунків для розрахунків з акціонерами, у представників українського бізнесу виявилося багато практичних запитань стосовно цих тем.

Семінар розпочався  із доповіді одного із розробників законопроекту №2302а-д (наразі Закону 1983-VIII), що впроваджує процедури squeeze-out і sell-out, Директора Департаменту стратегії розвитку фондового ринку  НКЦПФР Максима Лібанова.

Пан Максим докладно розповів учасникам семінару про процедури squeeze-out та sell out. Учасники семінару дізналися про концепції, які були закладені у Законі 1983-VIII, різницю між take over та corporatesqueeze-out, порядок розкриття інформації як акціонером (групою акціонерів) так і товариством при придбанні відповідних пакетів простих акцій. 

У другій частині свого виступу пан Максим висвітлив ще одну новелу Закону 1983-VIII – рахунок умовного зберігання (ескроу-рахунок). Окрім практичних питань застосування ескроу-рахунку, також підіймалися питання внесення необхідних змін у існуючі регуляторні акти як НКЦПФР так і НБУ, які б дозволили у повній мірі використовувати механізм ескроу-рахунків. Беручи безпосередню участь у розробці відповідних документів, пан Максим поділився своїми очікуваннями щодо того, коли український ринок отримає можливість використовувати згадані вище механізми на практиці.

Голова Експертної Ради UCMA з питань корпоративного права та управління Оксана Параскева розповіла учасникам семінару про нові можливості у питаннях зміни типу акціонерних товариств з публічних та приватні, які з’явилися з прийняттям Закону 1983-VIII. Також, маючи значний досвід у підготовці різних законопроектів у сфері корпоративного права та управління, та маючи обізнаність щодо перспектив розвитку даної галузі, пані Оксана поділилася з учасниками семінару своїм баченням того, на що український фондовий ринок може очікувати у найближчому майбутньому.   

Провідний юрист з корпоративного права Костянтин Сьомочкін в деталях зупинився на висвітленні практичних питань щодо перетворення акціонерного товариства в ТОВ в контексті нових можливостей у зв’язку з набуттям закону 1983-VIII.

В останньому блоці семінару мова йшла про ефективний інструмент запобігання корпоративних конфліктів у товариствах, під час якого Старший Партнер  та керівник практики корпоративного права PLP Law Group Андрій Попко зокрема, окреслив основні положення законопроекту 4470 про корпоративні договори, навів переваги застосування корпоративних договорів, а також на практичному прикладі показав ефективність розв’язання корпоративної суперечки між учасниками одного польського товариства, котре володіє варшавським футбольним клубом «Легія»

В ще одній презентації провідний правник з корпоративного права Костянтин Сьомочкін акцентував на важливому питанні особливостей регулювання корпоративних угод в українському законодавстві, зокрема,  на двох основних аспектах в контексті корпоративних договорів, а саме на безвідкличній довіреності та нових правах, які надаються законом  1984-VIII для кредиторів.

Підсумовуючи результати проведення семінару можемо зазначити, що дані теми, які на ньому піднімалися у найближчому часі можуть стати одними з найбільш актуальних у сфері вітчизняного корпоративного права. У своїх відгуках щодо семінару, учасники зазначали, що й надалі планують слідкувати за розвитком подій та будуть зацікавлені у відвідуванні заходів з цього темату.

Наостанок повідомимо, що це був лише перший семінар з низки запланованих нашою Юридичною Фірмою наступних семінарів, котрі так само будуть присвячені Закону 1983-VIII зокрема, аспектам змін у положеннях НКЦПФР, НДУ та НБУ, розроблених з метою врегулювання процедур, передбачених Законом про squeeze-out, а також безпосередньо особливостям практичного застосування самого Закону. PLP Law Group разом з партнерами ще раз щиро дякує усім, хто взяв участь у семінарі.